تبلیغات
ضد لنگی - استقلال
خیلیی از دوستان فکر میکنند که مثلا استقلال در یک لیگ 18 تیمی آخر شده و به دسته دوم و در دسته دوم نیز آخر شده و به دسته سوم رفته در حالی که اصلا همچین چیزی نیست و شاید با این قوانین فعلی اصلا استقلال به دسته دو نمیرفت و به جاش پرسپولیس در سال 1376 به دسته دو میرفت
1.
داستان دسته ۳ رفتن استقلال
در مورد این اصطلاح که استقلال به دسته سه رفته میخواهم بازی مسخره ای را که برای استقلال پیاده کردند به زبان بیاورم . اولا شما جواب دهید : چطور یک تیم از دسته یک می ره دسته سه بعد سال بعد تیم دسته سه می یاد دسته یک ؟می دانید استقلال در آن سال در لیگ چندم شد ؟استقلال در سال ۱۳۷۱ در حالی که لیگ آزادگان در دو گروه هشت تیمی برگزار می شد . در گروه اول تنها دو امتیاز کمتر از تراکتورسازی از صعود به نیمه نهایی باز ماند و گرنه استقلال حداقل جزو چهار تیم بود .... خلاصه ی کلام : بعد از پایان لیگ طرح حمایت از تیم های شهرستانی را اعلام کردند و گفتند تیم های تهرانی باید کم شوند بعد یک جامی گذاشتند استقلال خوب نتیجه نگرفت و آن را کنار گذاشتند .وسال بعد هم یک جام همین طور جامی برگزار شد و استقلال دوباره آمد بالا و آن قانون هم جمع شد ! و از استقلالی حقیقی انتظار داریم حداقل اشاره ای به این روند ناعادلانه بکند نه اینکه تازه بگوید آن سال ما رفتیم دسته سه چه خبر بود ؟ بعد منظور چیست ؟ می خواستید طرف حسابتان مثلا پرویز مظلومی بیاد در آن سال بازی کند ؟ فقط شما نبودید که در استقلال ماندید خیلی ها ماندند و سال بعد هم استقلال نایب قهرمان لیگ آزادگان شد . داستان اینکه دوست داشتند این تیم منحل شود چرا کسی نمی پرسد پرسپولیس در لیگ سال ۱۳۷۶ کجا بود چرا به لیگ پایین تر سقوط نکرد!؟؟ بعد هوادارانش طلبکار هم شدند و گفتند پرسپولیس در آن سال نبود که استقلال اول شود پرسپولیسی که در همان اول سال با دو باخت وضعیت اسفناکی داشت و با زرنگی عابدینی و بی قانونی فوتبال ما از لیگ کنار کشید !(چطوری تیمی که از لیگ کنار بکشه به دسته پایین تر سقوط نمیکنه؟؟!) و به لیگ پایین تر هم سقوط نکرد چرا کسی از استقلالی ها این ماجرا ها را باز نمی کند ؟ اگر استقلال در سال ۱۳۷۲ در لیگ حضور نداشت کنارش گذاشتند و با برگزاری مسابقاتی دوباره به لیگ بازگشت ولی پرسپولیس در سال ۱۳۷۶ با وجود دو باخت و وضعیت به هم ریخته در جدول به جای سقوط به لیگ پایین تر به لیگ سال بعد بدون حتی یک بازی مقدماتی برگشت ! استقلال در همان سال ۱۳۷۶ با افرادی جوان به مربیگری زنده یاد حجازی قهرمان لیگ و در امتداد آن نایب قهرمان آسیا شد.

2.لیگ آزادگان1371،بصورت 16تیم در 2گروه هشت تیمی برگزار می شد.نحوه لیگ به این صورت بود که دو تیم اول هر گروه به مرحله نیمه نهائی می رفتند.تیمهای هشتم هر گروه به دسته پائین تر سقوط می کردند و تیمهای ششم و هفتم هر گروه هم بصورت ضربدری با هم بازی کرده و برنده های آنان در لیگ سال آینده ماندنی شده و بازنده ها به لیگ پائین تر می رفتند.این از نحوه برگزاری.اما یک تصمیم دیگه هم گرفته شد و اون این بود که نمایندگان هر استان در لیگ کشوری با قهرمانان لیگ داخلی آن استان مسابقاتی رو موسوم به سوپر جام برگزار می کردند تا تیمهائی که در سوپرجام مجوز لازم رو می گرفتند(این شامل تیمهای قهرمان و نائب قهرمان لیگ نمیشد) نمایندگان آن استان در لیگ بعدی می شدند.این از نحوه برگزاری كامل مسابقات در آن سال بود.استقلال هم در آن سال خیلی از بازیکنان شاخصشو از دست داده بود.با اینحال بد نبود ولی بعد از تراکتورسازی و کشاورز در گروه خودش سوم شد و از حضور در نیمه نهائی بازماند.در آن سال و پس از برگزاری مرحله نیمه نهائی و فینال،پاس و پرسپولیس اول و دوم شدند و طبق قانون در سوپرجام هر مقامی می آوردند در لیگ سال آینده(لیگ1372)ماندنی بودند.در نتیجه بعد از پایان لیگ1371،مسابقات سوپرجام برگزار شد.در تهران این تیمها شامل 4تیم تهرانی لیگ کشوری(پاس،پرسپولیس، کشاورز و استقلال)و تیمهای قهرمان تا چهارم جام باشگاهای تهران(سایپا،گسترش ،بانک تجارت،پورا)میشد.سهمیه تهران هم برای لیگ آینده(1372)4تیم بود.چون پاس و پرسپولیس قهرمان و نائب قهرمان لیگ شده بودند در نتیجه بطور اتوماتیک در لیگ سال آینده حضور داشتند.در نتیجه از 6تیم باقی مانده(کشاورز،ا ستقلال،سایپا ،گسترش،بانک تجارت ،پورا)،2تیم دیگر باید برای سال آینده انتخاب میشدند.در پایان سوپرجام تهران جدول رده بندی به این نحو شد:


1.سایپا

2.پیروزی
3.کشاورز
4.بانک تجارت
5.پورا
6.گسترش
7.استقلال
8.پاس

بنابر این طبق قانون،سایپا و کشاورز دیگر نمایندگان تهران(علاوه بر پاس و پرسپولیس)برای لیگ آینده شدند و 4تیم باقی مانده هم باید از بین لیگ دسته سوم(چون تهران در لیگ دسته دوم نماینده ای نداشت)و جام باشگاهای تهران،یک دوره رو به عنوان مسابقه انتخاب می کردند!!!!!!از بین این 4تیم،بانک تجارت جام باشگاهای تهران و گسترش،پورا و استقلال هم لیگ دسته سوم را انتخاب کردند!!!!استقلال چون تیمهای قوی تری مثل آرارات و بانک تجارت در جام باشگاهای تهران بود،برای افزایش احتمال صعودش به سوپرجام سال آینده،لیگ دسته سوم را بصورت اختیاری انتخاب کرد(در حالیكه می تونست جام باشگاهای تهران رو انتخاب كنه)


پرسپولیسیا نشون دادن با تقلب هیچوقت هیچکاریشون پیش نرفته...
همینطورکه در نظرسنجی محبوب ترین بازیکن جهان ، طرفداراشون با تقلب مثه دو بازیکنشون ابروی ایران رو جهانی بردن...

الان دلیل اینکه پرسپولیس هیچوقت تو آسیا نتونسته نتیجه بگیره و همیشه ابرو ریزی کرده رو فهمیدم

اینکه تو آسیا (فدراسیون فوتبال ایران ، رئیس سازمان لیگ ، کمیته داوران و...) نمیتونن کمکشون کنن هرطور شده قهرمانشون کنن با کمک اینا پرسپولیس هیچی نیست ، بدونه کمک اینا ...

تاریخ : دوشنبه 29 مهر 1392 | 07:24 ب.ظ | نویسنده : DEVIL | نظرات